Flag_of_Europe.svg

Noclegi
w Borach
Tucholskich.


Bory Tucholskie

Zatrzymaj się u nas
i przekonaj, że tu naprawdę wypoczniesz.

Przedsiębiorstwo Turystyczne Pomorze jest firmą rodzinną działającą na rynku turystycznym od 1990 roku. Jesteśmy właścicielami czterech ośrodków wczasowych w Borach Tucholskich, które są naszą dumą i oczkiem w głowie.

Więcej
Zarezerwuj nocleg

Skontaktuj się z nami w sprawie noclegów, wynajmu sali, rezerwacji ośrodka.

Kontakt
Sprawdź dostępność

Bory Tucholskie

Opinie naszych klientów

Bory Tucholskie

Wczasy i noclegi w Borach Tucholskich

Spływy kajakowe
 

To jedna z atrakcji, jakiej nie można pominąć wypoczywając w Borach Tucholskich. Organizujemy wypady na spływ szlakiem wodnym Brdy i Wdy. Obie rzeki są bardzo malownicze, zachwycają dramatycznymi przełomami i bogactwem wodnej przyrody. Gwarantują przy tym nie tylko chwile relaksu, ale i dreszczyk adrenaliny. Rzeka Brda to z pewnością jedna z najpiękniejszych rzek w kraju, która przepływając przez teren Borów Tucholskich, łączy ze sobą kilka jezior. Trasa spływu rozpoczyna się w miejscowości Charzykowy, a kończy w Janowie. Zapewniamy kajaki dwuosobowe z wyposażeniem, transport kajaków do miejsca rozpoczęcia spływu i z powrotem do bazy, opiekę pilota, rezerwację noclegów na trasie, a także ubezpieczenie. Drugi szlak wodny prowadzi rzeką Wdą. Przepływa ona również przez kilka jezior, przecinając po drodze dwa parki krajobrazowe. Cechą charakterystyczną Wdy jest przede wszystkim jej zmienny charakter, co zapewnia niezapomniane wrażenia.

Obozy sportowe
 

Nasza oferta skierowana jest do organizatorów obozów sportowych, głównie tenisowych i piłkarskich. Ośrodek Cztery Korty w Borach Tucholskich jest również idealną bazą do organizowania obozów ogólnosportowych, siatkarskich, tanecznych, karate i wielu innych. Przylegający do jeziora kompleks wypoczynkowy położony jest na terenie 15 hektarowego ogrodzonego lasu i posiada infrastrukturę sprzyjająca tez innym rodzajom aktywności. Przy ośrodku wczasowym znajduje się wielofunkcyjne boisko ze sztuczną trawą (pełni funkcję czterech pełnowymiarowych kortów tenisowych), dwa boiska do siatkówki, oraz pełnowymiarowe i treningowe boisko do piłki nożnej. Obiekty wyposażone są oczywiście we wszystkie przyrządy i akcesoria, niezbędne do rozgrywek. Dodatkowo w ośrodku dostępna jest także zmodernizowana i ulepszona sauna oraz siłownia na świeżym powietrzu. Na życzenie organizujemy też mecze sparingowe z okolicznymi drużynami sportowymi. OśrodekCztery Korty w Borach Tucholskich to najlepsze miejsce do organizowania wszelkich obozów sportowych! Zapraszamy!

Noclegi w naszych ośrodkach

Zachęcamy do skorzystania z noclegów w ośrodkach wczasowych położonych w Borach Tucholskich. Do wyboru są miejsca w domkach letniskowych, pawilonach wczasowych oraz apartamentach. Gwarantujemy rodzinną atmosferę, a także spokój i relaks. Pokoje, które oddajemy do Państwa dyspozycji są przede wszystkim wygodne, a także bardzo dobrze zaopatrzone. Bliskość przyrody pozwala szybko zregenerować siły i zachęca do spacerów oraz wycieczek rowerowych. Otaczające lasy pełne są grzybów i jagód, a jeziora bogate w ryby. W okolicy jest wiele atrakcji, z których warto skorzystać niezależnie od pogody. Zresztą w Borach Tucholskich nie ma czegoś takiego jak brzydka pogoda. Jest co najwyżej pogoda grzybowa.

Korty tenisowe
 

Na terenie ośrodka wczasowego Cztery Korty w Okoninach Nadjeziornych znajdują się nowo wybudowane, wysokiej jakości boiska tenisowe. Sztuczna trawa sprawia, że można z nich korzystać niemal przez cały rok. Po wyjęciu słupków cztery korty szybko mogą się zmienić w dwa profesjonalne boiska do siatkówki, czy też w jedno pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Z infrastruktury sportowej korzystać mogą zarówno goście indywidualni przebywający w sąsiednim ośrodku wczasowym Zacisze i na polu campingowym, jak i zorganizowane grupy sportowe. Świeże powietrze i bliskość natury z pewnością sprzyjają treningom i doskonaleniu swoich umiejętności. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas zmagań sparingowych.

Nasze ośrodki
 

Zapraszamy do czterech ośrodków położonych nad czystymi jeziorami w Borach Tucholskich. Ich prowadzeniem zajmujemy się samodzielnie, dbając przy tym o wysoki standard i wygodę naszych gości. Wszystkie łączy rodzinna atmosfera, bliskość przyrody, a także świeże powietrze i zdrowy klimat. W lesie niedaleko wsi Okoniny Nadjeziorne zlokalizowany jest Kompleks Wypoczynkowy Zacisze, w którego skład wchodzą dwa ośrodki wczasowe – Zacisze i Cztery Korty. Ten pierwszy swoją ofertę kieruje przede wszystkim do turystów indywidualnych. Goście do wyboru mają noclegi w drewnianych domkach letniskowych i murowanym pawilonie wypoczynkowym. Utwardzone alejki sprzyjają spacerom i są wygodne dla pieszych oraz wózków. „Cztery Korty” ze względu na rozbudowaną infrastrukturę – korty, boiska, siłownia - mają doskonałe warunki do przyjmowania obozów sportowych. Dwa kolejne ośrodki - Vega i Kameralny – położone są w letniskowej wsi Charzykowy, koło Chojnic. Tu oprócz delektowania się przyrodą i spokojem, można zakosztować też kurortowego życia. W „Vedze” dysponujemy wygodnymi apartamentami o wysokim standardzie. Z kolei w „Kameralnym” oferujemy noclegi w murowanym pawilonie oraz domkach letniskowych położonych 150 metrów od linii brzegowej. Do dyspozycji gości jest też pomost wędkarski i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Wczasy w Borach Tucholskich

Czy wiedzą Państwo, że Bory Tucholskie leżą w regionie o najczystszym powietrzu w Polsce? Zresztą nic w tym dziwnego, bo dookoła są tylko lasy, lasy i jeziora. Eteryczne olejki wydzielane przez sosnowe bory, wyjątkowy mikroklimat i spokój, sprawiają, że wystarczy przyjechać do nas na kilka dni, by zregenerować siły. Zaś po dwóch tygodniach pobytu, człowiek wręcz odwyka od cywilizacji i zaczyna zastanawiać, czy nie przenieść się w Bory Tucholskie na stałe. Przyroda jest piękna i dzika, leśne szlaki sprzyjają pieszym czy rowerowym wyprawom. W upalne dni jezioro daje ochłodę, można od rana do wieczora zażywać kąpieli słonecznych na plaży, albo wybrać się na spływ kajakowy. Gdy pada, z pewnością wybrać się na grzyby, z których bogactwa słynie ta okolica. My ze swojej strony, zrobimy wszystko, by zapewnić Państwu wszelkie wygody podczas wypoczynku w Borach Tucholskich. Gwarantujemy przyjazną, rodzinną atmosferę, dobrze wyposażone i czyste miejsca noclegowe w ośrodkach wypoczynkowych oraz domkach letniskowych, a także infrastrukturę pozwalającą w pełni wykorzystać możliwości rekreacji jakie stwarza okolica. Wielu gości wraca do nas co roku, a to najlepiej świadczy o tym, że warto odwiedzić Bory Tucholskie i ośrodki wczasowe Przedsiębiorstwa Turystycznego Pomorze.

Pole campingowe

Nie ma lepszego sposobu na odbudowanie więzi z przyrodą niż wakacje pod namiotem, albo w przyczepie campingowej, zwłaszcza nad czystym jeziorem w Borach Tucholskich. Grono miłośników caravaningu nie maleje, a nawet w ostatnich latach ten sposób wypoczywania cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego – na wczasy pod chmurką można zdecydować się w ostatnich chwili korzystając ze słonecznej pogody, nie trzeba rezerwować miejsc, a to tego są tanie. Taka opcja bardzo pasuje ludziom niezależnym, spontanicznym i młodym duchem, którym nie straszne są drobne niedogodności.
W Kompleksie Wypoczynkowym „Zacisze” w Okoninach Nadjeziornych oferujemy Państwu dwa pola campingowe nad samym jeziorem o pierwszej klasie czystości wody.
• Przy ośrodku wczasowym „Zacisze” – znajduje się kameralne pole campingowe na ok.12 przyczep, albo tyle samo namiotów. Teren przylega do plaży, jest od niej jednak odgrodzony płotem, nie ma więc obawy o spontaniczną wyprawę dziecka nad wodę. Istnieje możliwość podłączenia do prądu, jednak na polu nie wolno parkować samochodów (na terenie ośrodka jest parking niestrzeżony do dyspozycji gości). W pobliżu znajdują się sanitariaty (prysznice, łazienki, wc oraz zmywalnia naczyń), plac zabaw, restauracja, sklepik spożywczo-przemysłowy, wiata na ognisko oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego Dodatkowo dla camperów i przyczep campingowych dosłownie kilka metrów od jeziora umiejscowione są stanowiska postojowe z możliwością podłączenia do prądu.
• Przy ośrodku wczasowym „Cztery Korty” znajduje się duże pole campingowe na ok. 35 przyczep i namiotów. Teren nie jest ogrodzony od strony jeziora, co daje możliwość biwakowania nad samym jego brzegiem. Istnieje możliwość podłączenia do prądu i parkowania samochodów w obozowisku. Na terenie pola znajduje się plaża z pomostem, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego oraz wyznaczone miejsce na ognisko. W pobliżu zlokalizowana jest restauracja, sklepik spożywczo-przemysłowy, plac zabaw, oraz wiata na ognisko
Szczegółowa oferta